AHD226M25D16T
AHD226M25D16T Cornell Dubilier Knowles
AHD.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 22UF 20% 25V SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 12.1Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max): 0.228" (5.80mm)
Capacitance: 22 µF
Voltage - Rated: 25 V
Impedance: 4 Ohms
Ripple Current @ Low Frequency: 42 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 71.4 mA @ 10 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details AHD226M25D16T Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 22UF 20% 25V SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 12.1Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm), Height - Seated (Max): 0.228" (5.80mm), Capacitance: 22 µF, Voltage - Rated: 25 V, Impedance: 4 Ohms, Ripple Current @ Low Frequency: 42 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 71.4 mA @ 10 kHz.