AHV12V5KV1MAW
AHV12V5KV1MAW Analog Technologies, Inc.
AHV12V5KV1MAW.pdf
Hersteller: Analog Technologies, Inc.
Description: HV 12V to 5kV 5W DC-DC Converter
Features: Remote On/Off
Packaging: Tray
Package / Case: Module
Size / Dimension: 4.11" L x 2.36" W x 1.10" H (104.5mm x 60.0mm x 28.0mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Type: High Voltage - Non-Isolated Module
Operating Temperature: -10°C ~ 55°C
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 13V
Efficiency: 70%
Current - Output (Max): 1mA
Voltage - Input (Min): 11V
Voltage - Output 1: 5000V
Part Status: Active
Power (Watts): 5 W
Number of Outputs: 1
auf Bestellung 1 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details AHV12V5KV1MAW Analog Technologies, Inc.
Description: HV 12V to 5kV 5W DC-DC Converter, Features: Remote On/Off, Packaging: Tray, Package / Case: Module, Size / Dimension: 4.11" L x 2.36" W x 1.10" H (104.5mm x 60.0mm x 28.0mm), Mounting Type: Chassis Mount, Type: High Voltage - Non-Isolated Module, Operating Temperature: -10°C ~ 55°C, Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 13V, Efficiency: 70%, Current - Output (Max): 1mA, Voltage - Input (Min): 11V, Voltage - Output 1: 5000V, Part Status: Active, Power (Watts): 5 W, Number of Outputs: 1.