AIDC5V5V200MATH
AIDC5V5V200MATH Analog Technologies, Inc.
AIDC5V5V200MATH.pdf
Hersteller: Analog Technologies, Inc.
Description: ISOLATED 1W DC-DC CONVERTER
Packaging: Box
Package / Case: 4-SIP Module
Size / Dimension: 0.45" L x 0.24" W x 0.39" H (11.5mm x 6.0mm x 10.0mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 5.5V
Efficiency: 80%
Current - Output (Max): 200mA
Voltage - Input (Min): 4.5V
Voltage - Output 1: 5V
Part Status: Active
Power (Watts): 1 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 1.5 kV
auf Bestellung 16 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details AIDC5V5V200MATH Analog Technologies, Inc.
Description: ISOLATED 1W DC-DC CONVERTER, Packaging: Box, Package / Case: 4-SIP Module, Size / Dimension: 0.45" L x 0.24" W x 0.39" H (11.5mm x 6.0mm x 10.0mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 5.5V, Efficiency: 80%, Current - Output (Max): 200mA, Voltage - Input (Min): 4.5V, Voltage - Output 1: 5V, Part Status: Active, Power (Watts): 1 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 1.5 kV.