AIDCW600V12V2A1
AIDCW600V12V2A1 Analog Technologies, Inc.
AIDCW600V12V2A1.pdf
Hersteller: Analog Technologies, Inc.
Description: ISOLATED DC-DC CONVERTER 1200VDC
Packaging: Box
Package / Case: 10-DIP Module, 4 Leads
Size / Dimension: 2.82" L x 1.97" W x 1.02" H (71.6mm x 50.0mm x 26.0mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 1200V
Efficiency: 79%
Current - Output (Max): 2A
Voltage - Input (Min): 210V
Voltage - Output 1: 12V
Power (Watts): 24 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 1.5 kV
auf Bestellung 19 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details AIDCW600V12V2A1 Analog Technologies, Inc.
Description: ISOLATED DC-DC CONVERTER 1200VDC, Packaging: Box, Package / Case: 10-DIP Module, 4 Leads, Size / Dimension: 2.82" L x 1.97" W x 1.02" H (71.6mm x 50.0mm x 26.0mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 1200V, Efficiency: 79%, Current - Output (Max): 2A, Voltage - Input (Min): 210V, Voltage - Output 1: 12V, Power (Watts): 24 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 1.5 kV.