AK10E-240C
AK10E-240C Eaton - Electronics Division
eaton-ak10e-tvs-diode-power-esd-suppressor-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: TVS DIODE 240VWM 340VC AXIAL
Packaging: Bulk
Package / Case: Axial, Right Angle Bend (24.15mm Center)
Mounting Type: Through Hole
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C (TJ)
Applications: Telecom
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 10000A (10kA) (8/20µs)
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 240V
Supplier Device Package: Axial
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 250V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 340V
Power Line Protection: No
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details AK10E-240C Eaton - Electronics Division
Description: TVS DIODE 240VWM 340VC AXIAL, Packaging: Bulk, Package / Case: Axial, Right Angle Bend (24.15mm Center), Mounting Type: Through Hole, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C (TJ), Applications: Telecom, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 10000A (10kA) (8/20µs), Voltage - Reverse Standoff (Typ): 240V, Supplier Device Package: Axial, Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 250V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 340V, Power Line Protection: No.
Weitere Produktangebote AK10E-240C
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
AK10E-240C AK10E-240C Hersteller : Bussmann / Eaton eaton_ak10e_tvs_diode_power_esd_suppressor_data_sh-1953531.pdf ESD Suppressors / TVS Diodes TVS AK10 240V BI