ALA2PF18
ALA2PF18 Panasonic Electric Works
mech_eng_la.pdf
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE DPST 5A 18V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 18VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 29.4 mA
Contact Form: DPST-NO (2 Form A)
Contact Rating (Current): 5 A
Switching Voltage: 277VAC - Max
Must Release Voltage: 0.9 VDC
Must Operate Voltage: 13.5 VDC
Produktbewertung abgeben
Technische Details ALA2PF18 Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE DPST 5A 18V, Packaging: Bulk, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 18VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C, Termination Style: PC Pin, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 29.4 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Flux Protection, Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO), Contact Form: DPST-NO (2 Form A), Contact Rating (Current): 5 A, Switching Voltage: 277VAC - Max, Must Release Voltage: 0.9 VDC, Must Operate Voltage: 13.5 VDC, Operate Time: 15 ms, Release Time: 15 ms, Part Status: Obsolete.
Weitere Produktangebote ALA2PF18
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ALA2PF18 Hersteller : Panasonic Industrial Devices ala-catalog-1304756.pdf General Purpose Relays 2 Form A 5A 277VAC 18VDC