ALE12B24
ALE12B24 Panasonic Industrial Devices
Panasonic_mech_eng_le-1197187.pdf
Hersteller: Panasonic Industrial Devices
General Purpose Relays 1 Form A, 24VDC PCB Terminals Clas B
auf Bestellung 204 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ALE12B24 Panasonic Industrial Devices
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 24V, Packaging: Bulk, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 24VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: PC Pin, Quick Connect - 0.187" (4.7mm), Approval Agency: CSA, TUV, UR, VDE, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 16.7 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO), Contact Form: SPST-NO (1 Form A), Contact Rating (Current): 16 A, Switching Voltage: 277VAC - Max, Must Release Voltage: 1.2 VDC, Must Operate Voltage: 18 VDC, Operate Time: 20 ms, Release Time: 20 ms, Part Status: Obsolete, Coil Insulation: Class B, Load - Max Switching: 4432VA.
Weitere Produktangebote ALE12B24
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ALE12B24 ALE12B24 Hersteller : Panasonic Electric Works mech_eng_le.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 24V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin, Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Approval Agency: CSA, TUV, UR, VDE
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 16.7 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO)
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 16 A
Switching Voltage: 277VAC - Max
Must Release Voltage: 1.2 VDC
Must Operate Voltage: 18 VDC