ALE75B18
ALE75B18 Panasonic Electric Works
mech_eng_le.pdf
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 18V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 18VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Approval Agency: CSA, TUV, UR, VDE
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 11.1 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO)
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 16 A
Switching Voltage: 277VAC - Max
Must Release Voltage: 0.9 VDC
Must Operate Voltage: 13.5 VDC
Operate Time: 20 ms
Release Time: 25 ms
Coil Insulation: Class B
Load - Max Switching: 4432VA
Produktbewertung abgeben
Technische Details ALE75B18 Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 18V, Packaging: Bulk, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 18VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: PC Pin, Approval Agency: CSA, TUV, UR, VDE, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 11.1 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO), Contact Form: SPST-NO (1 Form A), Contact Rating (Current): 16 A, Switching Voltage: 277VAC - Max, Must Release Voltage: 0.9 VDC, Must Operate Voltage: 13.5 VDC, Operate Time: 20 ms, Release Time: 25 ms, Coil Insulation: Class B, Load - Max Switching: 4432VA.
Weitere Produktangebote ALE75B18
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ALE75B18 Hersteller : Panasonic Industrial Devices Panasonic_mech_eng_le-1197187.pdf General Purpose Relays 1 Form A 200mW 18V w/ 3 PCB Terminals