ALQ1F12RS
ALQ1F12RS Panasonic Electric Works
mech_eng_lqq.pdf
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 12V
Packaging: Tube
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 33.3 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver Nickel (AgNi)
Contact Form: SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current): 5 A
Switching Voltage: 250VAC, 30VDC - Max
Must Release Voltage: 0.6 VDC
Must Operate Voltage: 9 VDC
Operate Time: 20 ms
Release Time: 20 ms
Coil Insulation: Class F
Load - Max Switching: 1250VA, 150W
auf Bestellung 981 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 8
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ALQ1F12RS Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 12V, Packaging: Tube, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 12VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: PC Pin, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 33.3 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Nickel (AgNi), Contact Form: SPDT (1 Form C), Contact Rating (Current): 5 A, Switching Voltage: 250VAC, 30VDC - Max, Must Release Voltage: 0.6 VDC, Must Operate Voltage: 9 VDC, Operate Time: 20 ms, Release Time: 20 ms, Coil Insulation: Class F, Load - Max Switching: 1250VA, 150W.