ALZ52B48W
ALZ52B48W Panasonic Electric Works
mech_eng_lz.pdf
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 48V
Packaging: Box
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 48VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 8.3 mA
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 16 A
Switching Voltage: 440VAC - Max
Must Release Voltage: 4.8 VDC
Must Operate Voltage: 33.6 VDC
Load - Max Switching: 7040VA
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ALZ52B48W Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 48V, Packaging: Box, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 48VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: PC Pin, Approval Agency: cURus, VDE, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 8.3 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Fully, Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO), Contact Form: SPST-NO (1 Form A), Contact Rating (Current): 16 A, Switching Voltage: 440VAC - Max, Must Release Voltage: 4.8 VDC, Must Operate Voltage: 33.6 VDC, Operate Time: 15 ms, Release Time: 5 ms, Coil Insulation: Class B, Load - Max Switching: 7040VA.
Weitere Produktangebote ALZ52B48W
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ALZ52B48W ALZ52B48W Hersteller : Panasonic Industrial Devices mech_eng_lz-1299252.pdf General Purpose Relays 1 FORM A 16A 48V CLASS B, SEALED