Produkte > AIMTEC > AM20CW-2405S-NZ-K
AM20CW-2405S-NZ-K
AM20CW-2405S-NZ-K aimtec
am20cw-nz.pdf?ft4=13-858
Hersteller: aimtec
Description: DC DC CONVERTER 5V 20W
Features: Heat Sink, Remote On/Off
Packaging: Tube
Package / Case: 6-DIP Module
Size / Dimension: 1.00" L x 1.00" W x 0.65" H (25.4mm x 25.4mm x 16.4mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 36V
Approval Agency: CE
Efficiency: 90%
Current - Output (Max): 4A
Voltage - Input (Min): 9V
Voltage - Output 1: 5V
Part Status: Active
Power (Watts): 20 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 1.5 kV
auf Bestellung 19 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details AM20CW-2405S-NZ-K aimtec
Description: DC DC CONVERTER 5V 20W, Features: Heat Sink, Remote On/Off, Packaging: Tube, Package / Case: 6-DIP Module, Size / Dimension: 1.00" L x 1.00" W x 0.65" H (25.4mm x 25.4mm x 16.4mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 36V, Approval Agency: CE, Efficiency: 90%, Current - Output (Max): 4A, Voltage - Input (Min): 9V, Voltage - Output 1: 5V, Part Status: Active, Power (Watts): 20 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 1.5 kV.