Produkte > AIMTEC > AM20E-2415S-NZ-STD
AM20E-2415S-NZ-STD
AM20E-2415S-NZ-STD aimtec
am20e-nz.pdf?ft4=41-31
Hersteller: aimtec
Description: DC/DC DIN RAIL SUPPLY 2X15V 20W
Power (Watts): 20W
Features: Adjustable Output, Remote On/Off
Packaging: Tube
Size / Dimension: 2.99" L x 1.24" W x 1.00" H (75.9mm x 31.5mm x 25.4mm)
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: ITE (Commercial)
Input Type: DC
Approval Agency: CE
Efficiency: 90%
Current - Output (Max): 1.33A
Voltage - Output 1: 15V
Voltage - Output 2: 15V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 1.5 kV
Standard Number: 60950-1
DC Voltage - Input (Min): 18V
DC Voltage - Input (Max): 36V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details AM20E-2415S-NZ-STD aimtec
Description: DC/DC DIN RAIL SUPPLY 2X15V 20W, Power (Watts): 20W, Features: Adjustable Output, Remote On/Off, Packaging: Tube, Size / Dimension: 2.99" L x 1.24" W x 1.00" H (75.9mm x 31.5mm x 25.4mm), Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: ITE (Commercial), Input Type: DC, Approval Agency: CE, Efficiency: 90%, Current - Output (Max): 1.33A, Voltage - Output 1: 15V, Voltage - Output 2: 15V, Part Status: Active, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 1.5 kV, Standard Number: 60950-1, DC Voltage - Input (Min): 18V, DC Voltage - Input (Max): 36V.