Produkte > AIMTEC > AM20EW-2405S-NZ-K-ST
AM20EW-2405S-NZ-K-ST
AM20EW-2405S-NZ-K-ST aimtec
am20ew-nz.pdf?ft4=31-711
Hersteller: aimtec
Description: DC/DC CONVERTER 5V 20W
Power (Watts): 20W
Packaging: Bulk
Size / Dimension: 2.99" L x 1.29" W x 1.00" H (76.0mm x 31.5mm x 25.1mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Type: Enclosed
Operating Temperature: -40°C ~ 65°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 36V
Approval Agency: CE, cURus
Efficiency: 90%
Current - Output (Max): 4A
Voltage - Input (Min): 9V
Voltage - Output 1: 5V
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 1.5 kV
Standard Number: 60950-1
auf Bestellung 480 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details AM20EW-2405S-NZ-K-ST aimtec
Description: DC/DC CONVERTER 5V 20W, Power (Watts): 20W, Packaging: Bulk, Size / Dimension: 2.99" L x 1.29" W x 1.00" H (76.0mm x 31.5mm x 25.1mm), Mounting Type: Chassis Mount, Type: Enclosed, Operating Temperature: -40°C ~ 65°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 36V, Approval Agency: CE, cURus, Efficiency: 90%, Current - Output (Max): 4A, Voltage - Input (Min): 9V, Voltage - Output 1: 5V, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 1.5 kV, Standard Number: 60950-1.