Produkte > AIMTEC > AM20EW-480505DH30VZ
AM20EW-480505DH30VZ
AM20EW-480505DH30VZ aimtec
am20ew-vz.pdf?ft4=51-201
Hersteller: aimtec
Description: DC DC CONVERTER 2X5V 20W
Features: Remote On/Off
Packaging: Tube
Size / Dimension: 2.00" L x 1.00" W x 0.46" H (50.8mm x 25.4mm x 11.8mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 75V
Efficiency: 84%
Current - Output (Max): 2A, 2A
Voltage - Input (Min): 18V
Voltage - Output 1: 5V
Voltage - Output 2: 5V
Part Status: Active
Power (Watts): 20 W
Number of Outputs: 2
Voltage - Isolation: 3 kV
auf Bestellung 3 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details AM20EW-480505DH30VZ aimtec
Description: DC DC CONVERTER 2X5V 20W, Features: Remote On/Off, Packaging: Tube, Size / Dimension: 2.00" L x 1.00" W x 0.46" H (50.8mm x 25.4mm x 11.8mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 75V, Efficiency: 84%, Current - Output (Max): 2A, 2A, Voltage - Input (Min): 18V, Voltage - Output 1: 5V, Voltage - Output 2: 5V, Part Status: Active, Power (Watts): 20 W, Number of Outputs: 2, Voltage - Isolation: 3 kV.