Produkte > AIMTEC > AM20EW-4815D-NZ-ST
AM20EW-4815D-NZ-ST
AM20EW-4815D-NZ-ST aimtec
am20ew-nz.pdf?ft4=31-711
Hersteller: aimtec
Description: DC/DC CONVERTER +/-15V 20W
Packaging: Bulk
Power (Watts): 20W
Size / Dimension: 2.99" L x 1.29" W x 0.84" H (76.0mm x 31.5mm x 21.2mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Type: Enclosed
Operating Temperature: -40°C ~ 55°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 75V
Approval Agency: CE, cURus
Efficiency: 89%
Current - Output (Max): 667mA, 667mA
Voltage - Input (Min): 18V
Voltage - Output 1: 15V
Voltage - Output 2: -15V
Number of Outputs: 2
Voltage - Isolation: 1.5 kV
Standard Number: 60950-1
auf Bestellung 240 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details AM20EW-4815D-NZ-ST aimtec
Description: DC/DC CONVERTER +/-15V 20W, Packaging: Bulk, Power (Watts): 20W, Size / Dimension: 2.99" L x 1.29" W x 0.84" H (76.0mm x 31.5mm x 21.2mm), Mounting Type: Chassis Mount, Type: Enclosed, Operating Temperature: -40°C ~ 55°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 75V, Approval Agency: CE, cURus, Efficiency: 89%, Current - Output (Max): 667mA, 667mA, Voltage - Input (Min): 18V, Voltage - Output 1: 15V, Voltage - Output 2: -15V, Number of Outputs: 2, Voltage - Isolation: 1.5 kV, Standard Number: 60950-1.