Produkte > AIMTEC > AM20EWM-2405SH50NZ
AM20EWM-2405SH50NZ
AM20EWM-2405SH50NZ aimtec
am20ewm-nz.pdf?ft4=49-814
Hersteller: aimtec
Description: DC DC CONVERTER 5V 20W
Packaging: Tube
Features: Remote On/Off
Size / Dimension: 2.03" L x 1.04" W x 0.47" H (51.5mm x 26.5mm x 12.0mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: Medical
Voltage - Input (Max): 36V
Efficiency: 86%
Current - Output (Max): 4A
Voltage - Input (Min): 9V
Voltage - Output 1: 5V
Part Status: Active
Power (Watts): 20 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 5 kV
auf Bestellung 3 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details AM20EWM-2405SH50NZ aimtec
Description: DC DC CONVERTER 5V 20W, Packaging: Tube, Features: Remote On/Off, Size / Dimension: 2.03" L x 1.04" W x 0.47" H (51.5mm x 26.5mm x 12.0mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: Medical, Voltage - Input (Max): 36V, Efficiency: 86%, Current - Output (Max): 4A, Voltage - Input (Min): 9V, Voltage - Output 1: 5V, Part Status: Active, Power (Watts): 20 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 5 kV.