Produkte > AIMTEC > AM250HB-11015SA30JZ-K-B
AM250HB-11015SA30JZ-K-B
AM250HB-11015SA30JZ-K-B aimtec
am250hb-jz%20.pdf?ft4=50-24
Hersteller: aimtec
Description: DC DC CONVERTER 15V 250W
Package / Case: Half Brick
Size / Dimension: 2.44" L x 2.00" W x 1.25" H (62.0mm x 58.0mm x 31.8mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: Industrial, Railway
Voltage - Input (Max): 160V
Efficiency: 90%
Current - Output (Max): 16.67A
Supplier Device Package: Half Brick
Voltage - Input (Min): 40V
Voltage - Output 1: 15V
Part Status: Active
Power (Watts): 250 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3 kV
auf Bestellung 3 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details AM250HB-11015SA30JZ-K-B aimtec
Description: DC DC CONVERTER 15V 250W, Features: Adjustable Output, Heatsink, Remote On/Off, Remote Sense, Packaging: Box, Package / Case: Half Brick, Size / Dimension: 2.44" L x 2.00" W x 1.25" H (62.0mm x 58.0mm x 31.8mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: Industrial, Railway, Voltage - Input (Max): 160V, Efficiency: 90%, Current - Output (Max): 16.67A, Supplier Device Package: Half Brick, Voltage - Input (Min): 40V, Voltage - Output 1: 15V, Part Status: Active, Power (Watts): 250 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 3 kV.