Produkte > ANALOG POWER INC. > AM40N04-30D
AM40N04-30D
AM40N04-30D Analog Power Inc.
datasheet.php?part=AM40N04-30D
Hersteller: Analog Power Inc.
Description: MOSFET N-CH 40V 33A TO-252
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 33A (Ta)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 32mOhm @ 33A, 10V
Power Dissipation (Max): 50W (Ta)
Vgs(th) (Max) @ Id: 1V @ 250µA
Supplier Device Package: TO-252
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 4.5V, 10V
Vgs (Max): ±20V
Drain to Source Voltage (Vdss): 40 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 3 nC @ 5.5 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 186 pF @ 15 V
auf Bestellung 920 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 24
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details AM40N04-30D Analog Power Inc.
Description: MOSFET N-CH 40V 33A TO-252, Packaging: Bulk, Package / Case: TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 33A (Ta), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 32mOhm @ 33A, 10V, Power Dissipation (Max): 50W (Ta), Vgs(th) (Max) @ Id: 1V @ 250µA, Supplier Device Package: TO-252, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 4.5V, 10V, Vgs (Max): ±20V, Drain to Source Voltage (Vdss): 40 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 3 nC @ 5.5 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 186 pF @ 15 V.