AM51125C43N-A Panasonic Electric Works
AM5(QV)_Rev2014.pdf
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: SWITCH SNAP ACT SPST-NC 11A 125V
Features: Cadmium Free
Packaging: Bulk
Current Rating (Amps): 11A (AC), 600mA (DC)
Mounting Type: Chassis Mount
Circuit: SPST-NC
Switch Function: On-Mom
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Termination Style: Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Actuator Type: Lever, Roller
Operating Force: 110gf
Release Force: 20gf
Pretravel: 0.063" (1.6mm)
Differential Travel: 0.020" (0.5mm)
Overtravel: 0.035" (0.9mm)
Operating Position: 0.815" (20.7mm)
Part Status: Obsolete
Voltage Rating - AC: 125 V
Voltage Rating - DC: 125 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details AM51125C43N-A Panasonic Electric Works
Description: SWITCH SNAP ACT SPST-NC 11A 125V, Features: Cadmium Free, Packaging: Bulk, Current Rating (Amps): 11A (AC), 600mA (DC), Mounting Type: Chassis Mount, Circuit: SPST-NC, Switch Function: On-Mom, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Termination Style: Quick Connect - 0.187" (4.7mm), Actuator Type: Lever, Roller, Operating Force: 110gf, Release Force: 20gf, Pretravel: 0.063" (1.6mm), Differential Travel: 0.020" (0.5mm), Overtravel: 0.035" (0.9mm), Operating Position: 0.815" (20.7mm), Part Status: Obsolete, Voltage Rating - AC: 125 V, Voltage Rating - DC: 125 V.