AM51611C63N-A Panasonic Electric Works
AM5(QV)_Rev2014.pdf
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: SWITCH SNAP ACTION SPDT 16A 125V
Features: Cadmium Free
Packaging: Bulk
Current Rating (Amps): 16A (AC), 600mA (DC)
Mounting Type: Chassis Mount
Circuit: SPDT
Switch Function: On-Mom
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Termination Style: Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Actuator Type: Lever, Straight
Operating Force: 320gf
Release Force: 60gf
Pretravel: 0.063" (1.6mm)
Differential Travel: 0.020" (0.5mm)
Overtravel: 0.035" (0.9mm)
Operating Position: 0.602" (15.3mm)
Voltage Rating - AC: 125 V
Voltage Rating - DC: 125 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details AM51611C63N-A Panasonic Electric Works
Description: SWITCH SNAP ACTION SPDT 16A 125V, Features: Cadmium Free, Packaging: Bulk, Current Rating (Amps): 16A (AC), 600mA (DC), Mounting Type: Chassis Mount, Circuit: SPDT, Switch Function: On-Mom, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Termination Style: Quick Connect - 0.187" (4.7mm), Actuator Type: Lever, Straight, Operating Force: 320gf, Release Force: 60gf, Pretravel: 0.063" (1.6mm), Differential Travel: 0.020" (0.5mm), Overtravel: 0.035" (0.9mm), Operating Position: 0.602" (15.3mm), Voltage Rating - AC: 125 V, Voltage Rating - DC: 125 V.