Produkte > SEVSKIY GMBH > AN250202-01P-150-MHF1
AN250202-01P-150-MHF1
AN250202-01P-150-MHF1 Sevskiy GmbH
AN250202-01P-150-MHF1_Datasheet.pdf
Hersteller: Sevskiy GmbH
Description: RF ANT 2.45GHZ/5.5GHZ/6.5GHZ PCB
Packaging: Bulk
Features: Cable - 150mm
Mounting Type: Adhesive, Bracket
Frequency Range: 1.92GHz ~ 2.17GHz, 2.41GHz ~ 2.485GHz, 4.5GHz ~ 8GHz
Applications: Bluetooth, IoT, ISM, RFID, WiFi 6E, WLAN
Gain: 1.2dBi, 1.9dBi, 2.4dBi
Termination: U.FL (UMCC), I-PEX MHF1
Number of Bands: 3
VSWR: 1.79, 1.93, 2.32
Antenna Type: PCB Trace
Height (Max): 0.031" (0.80mm)
Return Loss: -10dB, -8dB, -11dB
Frequency Group: UHF (2GHz ~ 3GHz), SHF (f > 4GHz)
Frequency (Center/Band): 2.045GHz, 2.4475GHz, 6.25GHz
RF Family/Standard: 802.15.4, Bluetooth, General ISM, WiFi
Part Status: Active
Power - Max: 10 W