Produkte > DIODES INCORPORATED > AP131-15WL-7
AP131-15WL-7
AP131-15WL-7 Diodes Incorporated
AP131-xxW_Feb2019_DS.pdf
Hersteller: Diodes Incorporated
Description: IC REG LINEAR 1.5V 300MA SOT-25
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: SC-74A, SOT-753
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 300mA
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 100 µA
Voltage - Input (Max): 5.5V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: SOT-25
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.5V
Control Features: Enable
PSRR: 60dB (100Hz)
Voltage Dropout (Max): 0.5V @ 300mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature
auf Bestellung 166 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 14
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details AP131-15WL-7 Diodes Incorporated
Description: IC REG LINEAR 1.5V 300MA SOT-25, Packaging: Cut Tape (CT), Package / Case: SC-74A, SOT-753, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 300mA, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 100 µA, Voltage - Input (Max): 5.5V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: SOT-25, Voltage - Output (Min/Fixed): 1.5V, Control Features: Enable, PSRR: 60dB (100Hz), Voltage Dropout (Max): 0.5V @ 300mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature.