Produkte > CHEMI-CON > APS-100ETD271MHB5S
APS-100ETD271MHB5S
APS-100ETD271MHB5S Chemi-Con
PS%20Series.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM POLY 270UF 20% 10V TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Polymer
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.138" (3.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 14mOhm
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm)
Capacitance: 270 µF
Voltage - Rated: 10 V
Ripple Current @ High Frequency: 4.42 A @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details APS-100ETD271MHB5S Chemi-Con
Description: CAP ALUM POLY 270UF 20% 10V TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Polymer, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.138" (3.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 14mOhm, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm), Capacitance: 270 µF, Voltage - Rated: 10 V, Ripple Current @ High Frequency: 4.42 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote APS-100ETD271MHB5S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
APS-100ETD271MHB5S APS-100ETD271MHB5S Hersteller : Chemi-Con united_chemi_con_unch_s_a0000646796_1-1745315.pdf Aluminium Organic Polymer Capacitors 270uF 10 Volt
Produkt ist nicht verfügbar
APS-100ETD271MHB5S APS-100ETD271MHB5S Hersteller : United Chemi-Con united_chemi_con_unch_s_a0000646796_1-1745315.pdf Aluminum Organic Polymer Capacitors 270uF 10 Volt