Produkte > UNITED CHEMI-CON > APSA160ELL101MFA5G
APSA160ELL101MFA5G
APSA160ELL101MFA5G United Chemi-Con
NIPCD00070_13-2524686.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Aluminum Organic Polymer Capacitors 100uF 16 Volt
auf Bestellung 1050 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details APSA160ELL101MFA5G United Chemi-Con
Description: CAP ALUM POLY 100UF 20% 16V TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Polymer, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.098" (2.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 25mOhm, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.413" (10.50mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 100 µF, Voltage - Rated: 16 V, Ripple Current @ High Frequency: 2.82 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote APSA160ELL101MFA5G
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
APSA160ELL101MFA5G APSA160ELL101MFA5G Hersteller : Chemi-Con PSA_Series_REV_05_2013.pdf Description: CAP ALUM POLY 100UF 20% 16V TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Polymer
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.098" (2.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 25mOhm
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.413" (10.50mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 100 µF
Voltage - Rated: 16 V
Ripple Current @ High Frequency: 2.82 A @ 100 kHz