Produkte > UNITED CHEMI-CON > APSA2R5ELL102MJB5S
APSA2R5ELL102MJB5S
APSA2R5ELL102MJB5S United Chemi-Con
PSA_Series_REV_05_2013.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Description: CAP ALUM POL 1000UF 20% 2.5V T/H
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Polymer
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 6mOhm
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.453" (11.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1000 µF
Voltage - Rated: 2.5 V
Ripple Current @ High Frequency: 5.86 A @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details APSA2R5ELL102MJB5S United Chemi-Con
Description: CAP ALUM POL 1000UF 20% 2.5V T/H, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Polymer, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 6mOhm, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.453" (11.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 1000 µF, Voltage - Rated: 2.5 V, Ripple Current @ High Frequency: 5.86 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote APSA2R5ELL102MJB5S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
APSA2R5ELL102MJB5S APSA2R5ELL102MJB5S Hersteller : United Chemi-Con 9225478864d9b1a65a8e40-1669769.pdf Aluminum Organic Polymer Capacitors 2.5volts 1000uF