Produkte > CHEMI-CON > APSA2R5ELL821MHB5S
APSA2R5ELL821MHB5S
APSA2R5ELL821MHB5S Chemi-Con
PSA_Series_REV_05_2013.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM POLY 820UF 20% 2.5V T/H
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Polymer
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.138" (3.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 7mOhm
Lifetime @ Temp.: 15000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 820 µF
Voltage - Rated: 2.5 V
Ripple Current @ High Frequency: 5.58 A @ 100 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details APSA2R5ELL821MHB5S Chemi-Con
Description: CAP ALUM POLY 820UF 20% 2.5V T/H, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Polymer, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.138" (3.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 7mOhm, Lifetime @ Temp.: 15000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 820 µF, Voltage - Rated: 2.5 V, Ripple Current @ High Frequency: 5.58 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote APSA2R5ELL821MHB5S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
APSA2R5ELL821MHB5S APSA2R5ELL821MHB5S Hersteller : United Chemi-Con NIPCS02069_1-2524716.pdf Aluminium Organic Polymer Capacitors 2.5V 820uF 20%