Produkte > UNITED CHEMI-CON > APSA4R0ELL391MFA5G
APSA4R0ELL391MFA5G
APSA4R0ELL391MFA5G United Chemi-Con
PSA_Series_REV_05_2013.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Description: CAP ALUM POLY 390UF 20% 4V T/H
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Polymer
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.098" (2.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 24mOhm
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.413" (10.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 390 µF
Voltage - Rated: 4 V
Ripple Current @ High Frequency: 3.3 A @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details APSA4R0ELL391MFA5G United Chemi-Con
Description: CAP ALUM POLY 390UF 20% 4V T/H, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Polymer, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.098" (2.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 24mOhm, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.413" (10.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 390 µF, Voltage - Rated: 4 V, Ripple Current @ High Frequency: 3.3 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote APSA4R0ELL391MFA5G
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
APSA4R0ELL391MFA5G APSA4R0ELL391MFA5G Hersteller : United Chemi-Con United-Chemi-Con-515394.pdf Aluminium Organic Polymer Capacitors 4V 390uF 20%