Produkte > UNITED CHEMI-CON > APSA4R0ELL561MHB5S
APSA4R0ELL561MHB5S
APSA4R0ELL561MHB5S United Chemi-Con
NIPCS02069_1-2524716.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Aluminium Organic Polymer Capacitors 4V 560uF 20%
auf Bestellung 1094 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details APSA4R0ELL561MHB5S United Chemi-Con
Description: CAP ALUM POLY 560UF 20% 4V T/H, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Polymer, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.138" (3.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 7mOhm, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm), Capacitance: 560 µF, Voltage - Rated: 4 V, Ripple Current @ High Frequency: 5.58 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote APSA4R0ELL561MHB5S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
APSA4R0ELL561MHB5S APSA4R0ELL561MHB5S Hersteller : Chemi-Con PSA_Series_REV_05_2013.pdf Description: CAP ALUM POLY 560UF 20% 4V T/H
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Polymer
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.138" (3.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 7mOhm
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm)
Capacitance: 560 µF
Voltage - Rated: 4 V
Ripple Current @ High Frequency: 5.58 A @ 100 kHz