Produkte > CHEMI-CON > APSA6R3ETD391MHB5S
APSA6R3ETD391MHB5S
APSA6R3ETD391MHB5S Chemi-Con
PSA_Series_REV_05_2013.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM POLY 390UF 20% 6.3V T/H
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Polymer
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.138" (3.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 8mOhm
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 390 µF
Voltage - Rated: 6.3 V
Ripple Current @ High Frequency: 5.08 A @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details APSA6R3ETD391MHB5S Chemi-Con
Description: CAP ALUM POLY 390UF 20% 6.3V T/H, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Polymer, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.138" (3.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 8mOhm, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 390 µF, Voltage - Rated: 6.3 V, Ripple Current @ High Frequency: 5.08 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote APSA6R3ETD391MHB5S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
APSA6R3ETD391MHB5S APSA6R3ETD391MHB5S Hersteller : United Chemi-Con NIPCS02069_1-2524716.pdf Aluminium Organic Polymer Capacitors 6.3volts 390uF