Produkte > UNITED CHEMI-CON > APSF160ELL101MFA5S
APSF160ELL101MFA5S
APSF160ELL101MFA5S United Chemi-Con
PSFLL_e-2507360.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Aluminium Organic Polymer Capacitors 16Volts 100uF 0.2
auf Bestellung 88 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details APSF160ELL101MFA5S United Chemi-Con
Description: CAP ALUM POLY 100UF 20% 16V T/H, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Polymer, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.098" (2.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 25mOhm, Lifetime @ Temp.: 20000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.425" (10.80mm), Capacitance: 100 µF, Voltage - Rated: 16 V, Ripple Current @ Low Frequency: 282 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.82 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote APSF160ELL101MFA5S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
APSF160ELL101MFA5S APSF160ELL101MFA5S Hersteller : Chemi-Con PSFLL-e.PDF Description: CAP ALUM POLY 100UF 20% 16V T/H
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Polymer
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.098" (2.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 25mOhm
Lifetime @ Temp.: 20000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.425" (10.80mm)
Capacitance: 100 µF
Voltage - Rated: 16 V
Ripple Current @ Low Frequency: 282 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.82 A @ 100 kHz