Produkte > CHEMI-CON > APSF2R5ELL561MF08S
APSF2R5ELL561MF08S
APSF2R5ELL561MF08S Chemi-Con
PSFLL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM POLY 560UF 20% 2.5V TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Polymer
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.098" (2.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 5mOhm
Lifetime @ Temp.: 20000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.354" (9.00mm)
Capacitance: 560 µF
Voltage - Rated: 2.5 V
Ripple Current @ Low Frequency: 590 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 5.9 A @ 100 kHz
auf Bestellung 1949 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 16
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details APSF2R5ELL561MF08S Chemi-Con
Description: CAP ALUM POLY 560UF 20% 2.5V TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Polymer, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.098" (2.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 5mOhm, Lifetime @ Temp.: 20000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.354" (9.00mm), Capacitance: 560 µF, Voltage - Rated: 2.5 V, Ripple Current @ Low Frequency: 590 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 5.9 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
APSF2R5ELL561MF08S APSF2R5ELL561MF08S Hersteller : Chemi-Con PSFLL_e.PDF Aluminium Organic Polymer Capacitors 2.5Volts 560uF 0.2
auf Bestellung 998 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
APSF2R5ELL561MF08S APSF2R5ELL561MF08S Hersteller : United Chemi-Con PSFLL_e-2507360.pdf Aluminum Organic Polymer Capacitors 2.5Volts 560uF 0.2