Produkte > UNITED CHEMI-CON > APSF2R5ELL821MF08S
APSF2R5ELL821MF08S
APSF2R5ELL821MF08S United Chemi-Con
PSFLL_e-2507360.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Aluminium Organic Polymer Capacitors 2.5Volts 820uF 0.2
auf Bestellung 1947 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details APSF2R5ELL821MF08S United Chemi-Con
Description: CAP ALUM POLY 820UF 20% 2.5V TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Polymer, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.098" (2.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 5mOhm, Lifetime @ Temp.: 20000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.362" (9.20mm), Capacitance: 820 µF, Voltage - Rated: 2.5 V, Ripple Current @ Low Frequency: 590 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 5.9 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
APSF2R5ELL821MF08S APSF2R5ELL821MF08S Hersteller : Chemi-Con PSFLL_e.PDF Aluminium Organic Polymer Capacitors 2.5Volts 820uF 0.2
auf Bestellung 1663 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
APSF2R5ELL821MF08S APSF2R5ELL821MF08S Hersteller : Chemi-Con PSFLL-e.PDF Description: CAP ALUM POLY 820UF 20% 2.5V TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Polymer
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.098" (2.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 5mOhm
Lifetime @ Temp.: 20000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.362" (9.20mm)
Capacitance: 820 µF
Voltage - Rated: 2.5 V
Ripple Current @ Low Frequency: 590 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 5.9 A @ 100 kHz
auf Bestellung 4 Stücke:
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Can
Mounting Type: Through Hole
Type: Polymer
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.098" (2.50mm)
Capacitance: 820 µF
Voltage - Rated: 2.5 V