Produkte > CHEMI-CON > APSF4R0ELL471MF08S
APSF4R0ELL471MF08S
APSF4R0ELL471MF08S Chemi-Con
PSFLL_e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Aluminium Organic Polymer Capacitors
auf Bestellung 310 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details APSF4R0ELL471MF08S Chemi-Con
Description: CAP ALUM POLY 470UF 20% 4V T/H, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Polymer, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.098" (2.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 5mOhm, Lifetime @ Temp.: 20000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.354" (9.00mm), Capacitance: 470 µF, Voltage - Rated: 4 V, Ripple Current @ Low Frequency: 590 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 5.9 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote APSF4R0ELL471MF08S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
APSF4R0ELL471MF08S APSF4R0ELL471MF08S Hersteller : Chemi-Con PSFLL-e.PDF Description: CAP ALUM POLY 470UF 20% 4V T/H
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Polymer
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.098" (2.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 5mOhm
Lifetime @ Temp.: 20000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.354" (9.00mm)
Capacitance: 470 µF
Voltage - Rated: 4 V
Ripple Current @ Low Frequency: 590 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 5.9 A @ 100 kHz