Produkte > CHEMI-CON > APSF6R3ELL821MF08S
APSF6R3ELL821MF08S
APSF6R3ELL821MF08S Chemi-Con
PSFLL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM POLY 820UF 20% 6.3V TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Polymer
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.098" (2.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 8mOhm
Lifetime @ Temp.: 20000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.354" (9.00mm)
Capacitance: 820 µF
Voltage - Rated: 6.3 V
Ripple Current @ Low Frequency: 470 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 4.7 A @ 100 kHz
auf Bestellung 298 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 16
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details APSF6R3ELL821MF08S Chemi-Con
Description: CAP ALUM POLY 820UF 20% 6.3V TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Polymer, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.098" (2.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 8mOhm, Lifetime @ Temp.: 20000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.354" (9.00mm), Capacitance: 820 µF, Voltage - Rated: 6.3 V, Ripple Current @ Low Frequency: 470 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 4.7 A @ 100 kHz.