Produkte > CHEMI-CON > APSG200ELL181MF08S
APSG200ELL181MF08S
APSG200ELL181MF08S Chemi-Con
PSGLL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM POLY 180UF 20% 20V T/H
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Polymer
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.098" (2.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 18mOhm
Lifetime @ Temp.: 15000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.354" (9.00mm)
Capacitance: 180 µF
Voltage - Rated: 20 V
Ripple Current @ High Frequency: 3.46 A @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details APSG200ELL181MF08S Chemi-Con
Description: CAP ALUM POLY 180UF 20% 20V T/H, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Polymer, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.098" (2.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 18mOhm, Lifetime @ Temp.: 15000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.354" (9.00mm), Capacitance: 180 µF, Voltage - Rated: 20 V, Ripple Current @ High Frequency: 3.46 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote APSG200ELL181MF08S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
APSG200ELL181MF08S Hersteller : United Chemi-Con PSGLL_e-2507380.pdf Aluminium Organic Polymer Capacitors 20V 180uF 20% Tol.