APT1212W
APT1212W Panasonic Electric Works
semi_eng_photo_t.pdf
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: OPTOISOLATOR 5KV TRIAC 1CH 6-DIP
Packaging: Tube
Package / Case: 6-DIP (0.400", 10.16mm), 5 Leads
Output Type: Triac
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 100°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ): 1.21V
Voltage - Isolation: 5000Vrms
Approval Agency: cUR, VDE
Current - Hold (Ih): 3.5mA
Turn On Time: 100µs (Max)
Supplier Device Package: 6-DIP
Zero Crossing Circuit: Yes
Static dV/dt (Min): 500V/µs
Current - LED Trigger (Ift) (Max): 10mA
Number of Channels: 1
Current - On State (It (RMS)) (Max): 100 mA
Voltage - Off State: 600 V
Current - DC Forward (If) (Max): 50 mA
Produktbewertung abgeben
Technische Details APT1212W Panasonic Electric Works
Description: OPTOISOLATOR 5KV TRIAC 1CH 6-DIP, Packaging: Tube, Package / Case: 6-DIP (0.400", 10.16mm), 5 Leads, Output Type: Triac, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 100°C, Voltage - Forward (Vf) (Typ): 1.21V, Voltage - Isolation: 5000Vrms, Approval Agency: cUR, VDE, Current - Hold (Ih): 3.5mA, Turn On Time: 100µs (Max), Supplier Device Package: 6-DIP, Zero Crossing Circuit: Yes, Static dV/dt (Min): 500V/µs, Current - LED Trigger (Ift) (Max): 10mA, Number of Channels: 1, Current - On State (It (RMS)) (Max): 100 mA, Voltage - Off State: 600 V, Current - DC Forward (If) (Max): 50 mA.
Weitere Produktangebote APT1212W
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
APT1212W APT1212W Hersteller : Panasonic Industrial Devices semi_eng_photo_t.pdf Triac & SCR Output Optocouplers AC TY 600V 100mA 50V Phototria Coupler Wd