Produkte > MICROSEMI CORPORATION > APT25GR120BSCD10
APT25GR120BSCD10
APT25GR120BSCD10 Microsemi Corporation
APT25GR120xSCD10.pdf
Hersteller: Microsemi Corporation
Description: IGBT 1200V 75A 521W TO247
Packaging: Tube
Package / Case: TO-247-3
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Input Type: Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 3.2V @ 15V, 25A
Supplier Device Package: TO-247
IGBT Type: NPT
Td (on/off) @ 25°C: 16ns/122ns
Switching Energy: 434µJ (on), 466µJ (off)
Test Condition: 600V, 25A, 4.3Ohm, 15V
Gate Charge: 203 nC
Current - Collector (Ic) (Max): 75 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 1200 V
Current - Collector Pulsed (Icm): 100 A
Power - Max: 521 W
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details APT25GR120BSCD10 Microsemi Corporation
Description: IGBT 1200V 75A 521W TO247, Packaging: Tube, Package / Case: TO-247-3, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Input Type: Standard, Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 3.2V @ 15V, 25A, Supplier Device Package: TO-247, IGBT Type: NPT, Td (on/off) @ 25°C: 16ns/122ns, Switching Energy: 434µJ (on), 466µJ (off), Test Condition: 600V, 25A, 4.3Ohm, 15V, Gate Charge: 203 nC, Current - Collector (Ic) (Max): 75 A, Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 1200 V, Current - Collector Pulsed (Icm): 100 A, Power - Max: 521 W.