Produkte > KYOCERA AVX > APV0606391M002R
APV0606391M002R
APV0606391M002R KYOCERA AVX
Hersteller: KYOCERA AVX
Aluminium Organic Polymer Capacitors 2.5V 390uF 2000Hours ESR=18mOhms 20%
auf Bestellung 960 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details APV0606391M002R KYOCERA AVX
Category: SMD Polymer Capacitors, Description: Capacitor: polymer; H: 6mm; 390uF; 2.5VDC; 2.9A; SMD; ESR: 18mΩ; APV, Manufacturer series: APV, Mounting: SMD, Body dimensions: Ø6.3x6mm, Operating temperature: -55...105°C, Capacitance: 390µF, Height: 6mm, Diameter: 6.3mm, ESR value: 18mΩ, Roll diameter max.: 380mm, Operating current: 2.9A, Operating voltage: 2.5V DC, Tolerance: ±20%, Type of capacitor: polymer.
Weitere Produktangebote APV0606391M002R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
APV0606391M002R APV0606391M002R Hersteller : KYOCERA AVX Components apvseries.pdf Cap Aluminum Polymer 390uF 2.5VDC 20%( 6.3 X 6mm) SMD 0.018 Ohm 2.9A 2000h 105°C T/R
Produkt ist nicht verfügbar
APV0606391M002R APV0606391M002R Hersteller : KYOCERA AVX APV.pdf Category: SMD Polymer Capacitors
Description: Capacitor: polymer; H: 6mm; 390uF; 2.5VDC; 2.9A; SMD; ESR: 18mΩ; APV
Manufacturer series: APV
Mounting: SMD
Body dimensions: Ø6.3x6mm
Operating temperature: -55...105°C
Capacitance: 390µF
Height: 6mm
Diameter: 6.3mm
ESR value: 18mΩ
Roll diameter max.: 380mm
Operating current: 2.9A
Operating voltage: 2.5V DC
Tolerance: ±20%