Produkte > UNITED CHEMI-CON > APXA100ARA560MF55G
APXA100ARA560MF55G
APXA100ARA560MF55G United Chemi-Con
9050063274d9b1ab0f3846-1280636.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Aluminium Organic Polymer Capacitors 10V 56uF 6.3X5.2
auf Bestellung 92 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details APXA100ARA560MF55G United Chemi-Con
Description: CAP ALUM POLY 56UF 20% 10V SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Polymer, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 31mOhm, Lifetime @ Temp.: 15000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm), Height - Seated (Max): 0.205" (5.20mm), Capacitance: 56 µF, Voltage - Rated: 10 V, Ripple Current @ High Frequency: 2.25 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote APXA100ARA560MF55G
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
APXA100ARA560MF55G APXA100ARA560MF55G Hersteller : Chemi-Con PXARA-e.PDF Description: CAP ALUM POLY 56UF 20% 10V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Polymer
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 31mOhm
Lifetime @ Temp.: 15000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max): 0.205" (5.20mm)
Capacitance: 56 µF
Voltage - Rated: 10 V
Ripple Current @ High Frequency: 2.25 A @ 100 kHz