Produkte > CHEMI-CON > APXA2R5ARA102MJ80G
APXA2R5ARA102MJ80G
APXA2R5ARA102MJ80G Chemi-Con
PXARA_e-2507321.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Aluminium Organic Polymer Capacitors 2.5Volts 1000uF 20%
auf Bestellung 168 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details APXA2R5ARA102MJ80G Chemi-Con
Description: CAP ALUM POLY 1000UF 2.5V SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Polymer, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 19mOhm, Lifetime @ Temp.: 15000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm), Height - Seated (Max): 0.303" (7.70mm), Capacitance: 1000 µF, Voltage - Rated: 2.5 V, Ripple Current @ High Frequency: 4.24 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
APXA2R5ARA102MJ80G APXA2R5ARA102MJ80G Hersteller : United Chemi-Con PXARA_e-2507321.pdf Aluminium Organic Polymer Capacitors 2.5Volts 1000uF 20%
auf Bestellung 400 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
APXA2R5ARA102MJ80G APXA2R5ARA102MJ80G Hersteller : Chemi-Con PXARA-e.PDF Description: CAP ALUM POLY 1000UF 2.5V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Polymer
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 19mOhm
Lifetime @ Temp.: 15000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
Height - Seated (Max): 0.303" (7.70mm)
Capacitance: 1000 µF
Voltage - Rated: 2.5 V
Ripple Current @ High Frequency: 4.24 A @ 100 kHz