Produkte > CHEMI-CON > APXA4R0ARA101MF60G
APXA4R0ARA101MF60G
APXA4R0ARA101MF60G Chemi-Con
PXARA-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM POLY 100UF 20% 4V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Polymer
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 26mOhm
Lifetime @ Temp.: 15000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max): 0.224" (5.70mm)
Capacitance: 100 µF
Voltage - Rated: 4 V
Ripple Current @ High Frequency: 2.45 A @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details APXA4R0ARA101MF60G Chemi-Con
Description: CAP ALUM POLY 100UF 20% 4V SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Polymer, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 26mOhm, Lifetime @ Temp.: 15000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm), Height - Seated (Max): 0.224" (5.70mm), Capacitance: 100 µF, Voltage - Rated: 4 V, Ripple Current @ High Frequency: 2.45 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote APXA4R0ARA101MF60G
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
APXA4R0ARA101MF60G APXA4R0ARA101MF60G Hersteller : United Chemi-Con PXARA_e-2507321.pdf Aluminium Organic Polymer Capacitors 100uF 4 Volt