Produkte > UNITED CHEMI-CON > APXC6R3ARA101ME60G
APXC6R3ARA101ME60G
APXC6R3ARA101ME60G United Chemi-Con
NPCAPPXCSeries-1210843.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Aluminium Organic Polymer Capacitors 6.3V 100uF 5X5.7
auf Bestellung 23 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details APXC6R3ARA101ME60G United Chemi-Con
Description: CAP ALUM POLY 100UF 20% 6.3V SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Polymer, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 35mOhm, Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.209" L x 0.209" W (5.30mm x 5.30mm), Height - Seated (Max): 0.224" (5.70mm), Part Status: Active, Capacitance: 100 µF, Voltage - Rated: 6.3 V, Ripple Current @ High Frequency: 1.78 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote APXC6R3ARA101ME60G
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
APXC6R3ARA101ME60G APXC6R3ARA101ME60G Hersteller : Chemi-Con PXC%20Series.pdf Description: CAP ALUM POLY 100UF 20% 6.3V SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Polymer
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 35mOhm
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.209" L x 0.209" W (5.30mm x 5.30mm)
Height - Seated (Max): 0.224" (5.70mm)
Part Status: Active
Capacitance: 100 µF
Voltage - Rated: 6.3 V
Ripple Current @ High Frequency: 1.78 A @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Mounting Type: Surface Mount
Type: Polymer
Applications: General Purpose
Part Status: Active
Capacitance: 100 µF
Voltage - Rated: 6.3 V