Produkte > CHEMI-CON > APXE6R3ARA152MJC0G
APXE6R3ARA152MJC0G
APXE6R3ARA152MJC0G Chemi-Con
PXERA-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM POLY 1500UF 20% 6.3V
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Polymer
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 10mOhm
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
Height - Seated (Max): 0.480" (12.20mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1500 µF
Voltage - Rated: 6.3 V
Ripple Current @ High Frequency: 5.5 A @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details APXE6R3ARA152MJC0G Chemi-Con
Description: CAP ALUM POLY 1500UF 20% 6.3V, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Polymer, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 10mOhm, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm), Height - Seated (Max): 0.480" (12.20mm), Part Status: Active, Capacitance: 1500 µF, Voltage - Rated: 6.3 V, Ripple Current @ High Frequency: 5.5 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote APXE6R3ARA152MJC0G
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
APXE6R3ARA152MJC0G APXE6R3ARA152MJC0G Hersteller : United Chemi-Con PXERA_e-2507384.pdf Aluminum Organic Polymer Capacitors 1500uF 6.3 Volt