Produkte > CHEMI-CON > APXS160ARA390ME61G
APXS160ARA390ME61G
APXS160ARA390ME61G Chemi-Con
PXSRA-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM POLY 39UF 20% 16V SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Polymer
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 35mOhm
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.209" L x 0.209" W (5.30mm x 5.30mm)
Height - Seated (Max): 0.240" (6.10mm)
Capacitance: 39 µF
Voltage - Rated: 16 V
Ripple Current @ High Frequency: 1.82 A @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details APXS160ARA390ME61G Chemi-Con
Description: CAP ALUM POLY 39UF 20% 16V SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Polymer, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 35mOhm, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.209" L x 0.209" W (5.30mm x 5.30mm), Height - Seated (Max): 0.240" (6.10mm), Capacitance: 39 µF, Voltage - Rated: 16 V, Ripple Current @ High Frequency: 1.82 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote APXS160ARA390ME61G
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
APXS160ARA390ME61G APXS160ARA390ME61G Hersteller : Chemi-Con PXSRA-e.PDF Aluminium Organic Polymer Capacitors 16Volts 39uF 5X6
Produkt ist nicht verfügbar
APXS160ARA390ME61G APXS160ARA390ME61G Hersteller : United Chemi-Con PXSRA_e-2507345.pdf Aluminium Organic Polymer Capacitors 16Volts 39uF 5X6