Produkte > CHEMI-CON > APXS160ARA820MH70G
APXS160ARA820MH70G
APXS160ARA820MH70G Chemi-Con
PXSRA-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM POLY 82UF 20% 16V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Polymer
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 30mOhm
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Height - Seated (Max): 0.276" (7.00mm)
Capacitance: 82 µF
Voltage - Rated: 16 V
Ripple Current @ High Frequency: 2.76 A @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details APXS160ARA820MH70G Chemi-Con
Description: CAP ALUM POLY 82UF 20% 16V SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Polymer, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 30mOhm, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm), Height - Seated (Max): 0.276" (7.00mm), Capacitance: 82 µF, Voltage - Rated: 16 V, Ripple Current @ High Frequency: 2.76 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote APXS160ARA820MH70G
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
APXS160ARA820MH70G APXS160ARA820MH70G Hersteller : Chemi-Con PXSRA-e.PDF Description: CAP ALUM POLY 82UF 20% 16V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Polymer
Applications: General Purpose
Capacitance: 82 µF
Voltage - Rated: 16 V
Produkt ist nicht verfügbar
APXS160ARA820MH70G APXS160ARA820MH70G Hersteller : Chemi-Con PXSRA-e.PDF Aluminium Organic Polymer Capacitors 16Volts 82uF 8X7
APXS160ARA820MH70G APXS160ARA820MH70G Hersteller : United Chemi-Con United-Chemi-Con-1511599.pdf Aluminum Organic Polymer Capacitors 16Volts 82uF 8X7