Produkte > PANASONIC ELECTRIC WORKS > AQ3A2-C1-ZT12VDC
AQ3A2-C1-ZT12VDC
AQ3A2-C1-ZT12VDC Panasonic Electric Works
semi_eng_aq8.pdf
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: SSR RELAY SPST-NO 3A 75-250V
Mounting Type: Through Hole
Voltage - Input: 9.6 ~ 14.4VDC
Circuit: SPST-NO (1 Form A)
Termination Style: PC Pin
Load Current: 3 A
Supplier Device Package: 4-SIL
Voltage - Load: 75 V ~ 250 V
Operating Temperature: -30°C ~ 80°C
Approval Agency: cURus, VDE
Produktbewertung abgeben
Technische Details AQ3A2-C1-ZT12VDC Panasonic Electric Works
Description: SSR RELAY SPST-NO 3A 75-250V, Packaging: Bulk, Package / Case: 4-SIP, Output Type: AC, Zero Cross, Mounting Type: Through Hole, Voltage - Input: 9.6 ~ 14.4VDC, Circuit: SPST-NO (1 Form A), Termination Style: PC Pin, Load Current: 3 A, Supplier Device Package: 4-SIL, Voltage - Load: 75 V ~ 250 V, Operating Temperature: -30°C ~ 80°C, Approval Agency: cURus, VDE.
Weitere Produktangebote AQ3A2-C1-ZT12VDC
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
AQ3A2-C1-ZT12VDC AQ3A2-C1-ZT12VDC Hersteller : Panasonic Industrial Devices semi_eng_aq8.pdf Solid State Relays - PCB Mount SSR 3A 250VAC 12VDC ZERO-CROSS