AQC1A1-ZT24VDC
AQC1A1-ZT24VDC Panasonic Industrial Devices
semi_eng_aqc-1076005.pdf
Hersteller: Panasonic Industrial Devices
Solid State Relays - PCB Mount 1A 24V Zero Cross
auf Bestellung 50 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details AQC1A1-ZT24VDC Panasonic Industrial Devices
Description: SSR RELAY SPST-NO 1A 75-125V, Packaging: Bulk, Package / Case: Module, Output Type: AC, Zero Cross, Mounting Type: Through Hole, Voltage - Input: 21.6 ~ 26.4VDC, Circuit: SPST-NO (1 Form A), Termination Style: PC Pin, Load Current: 1 A, Voltage - Load: 75 V ~ 125 V, Operating Temperature: -30°C ~ 80°C, Approval Agency: CSA, TUV, UR, Relay Type: Photo-Coupled Relay (Photorelay).
Weitere Produktangebote AQC1A1-ZT24VDC
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
AQC1A1-ZT24VDC AQC1A1-ZT24VDC Hersteller : Panasonic Electric Works semi_eng_aqc.pdf Description: SSR RELAY SPST-NO 1A 75-125V
Packaging: Bulk
Package / Case: Module
Output Type: AC, Zero Cross
Mounting Type: Through Hole
Voltage - Input: 21.6 ~ 26.4VDC
Circuit: SPST-NO (1 Form A)
Termination Style: PC Pin
Load Current: 1 A
Voltage - Load: 75 V ~ 125 V
Operating Temperature: -30°C ~ 80°C