ARS30A03Z
ARS30A03Z Panasonic Electric Works
RS_Relays%28ARS%29.pdf
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: RELAY RF SPDT 500MA 3V
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
Coil Voltage: 3VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Termination Style: Gull Wing
Coil Current: 66.7 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Form: SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current): 500 mA
Switching Voltage: 30VDC - Max
Must Release Voltage: 0.3 VDC
Must Operate Voltage: 2.25 VDC
Produktbewertung abgeben
Technische Details ARS30A03Z Panasonic Electric Works
Description: RELAY RF SPDT 500MA 3V, Packaging: Tape & Reel (TR), Mounting Type: Surface Mount, Coil Voltage: 3VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C, Termination Style: Gull Wing, Coil Current: 66.7 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Form: SPDT (1 Form C), Contact Rating (Current): 500 mA, Switching Voltage: 30VDC - Max, Must Release Voltage: 0.3 VDC, Must Operate Voltage: 2.25 VDC, Operate Time: 10 ms, Release Time: 6 ms.