Produkte > ASTRODYNE TDI > ASD05-12S12
ASD05-12S12
ASD05-12S12 Astrodyne TDI
ASD05.pdf
Hersteller: Astrodyne TDI
Description: 5W Isolated and Regulated DC/DC
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: 6-DIP Module
Size / Dimension: 2.00" L x 1.00" W x 0.31" H (50.8mm x 25.4mm x 7.8mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -25°C ~ 71°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 36V
Efficiency: 83%
Current - Output (Max): 420mA
Voltage - Input (Min): 9V
Voltage - Output 1: 12V
Part Status: Active
Power (Watts): 5 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 1.5 kV
auf Bestellung 787 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details ASD05-12S12 Astrodyne TDI
Description: 5W Isolated and Regulated DC/DC, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: 6-DIP Module, Size / Dimension: 2.00" L x 1.00" W x 0.31" H (50.8mm x 25.4mm x 7.8mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -25°C ~ 71°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 36V, Efficiency: 83%, Current - Output (Max): 420mA, Voltage - Input (Min): 9V, Voltage - Output 1: 12V, Part Status: Active, Power (Watts): 5 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 1.5 kV.