Produkte > ASTRODYNE TDI > ASM201-150-BNH-PF1
ASM201-150-BNH-PF1
ASM201-150-BNH-PF1 Astrodyne TDI
ASM201.pdf
Hersteller: Astrodyne TDI
Description: AC/DC CONVERTER 15V 141W
Power (Watts): 141W (201W Forced Air)
Features: Standby Output, Universal Input
Packaging: Box
Size / Dimension: 4.00" L x 2.00" W x 1.11" H (101.6mm x 50.8mm x 28.2mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 80 ~ 240 VAC
Type: Open Frame
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial), Medical
Approval Agency: CB, CE, cTUVus, TUV
Efficiency: 93%
Voltage - Output 1: 15V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 4 kV
Standard Number: 60601-1; 60950-1; 62368-1
Current - Output 1: 9.4 A
auf Bestellung 9 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details ASM201-150-BNH-PF1 Astrodyne TDI
Description: AC/DC CONVERTER 15V 141W, Power (Watts): 141W (201W Forced Air), Features: Standby Output, Universal Input, Packaging: Box, Size / Dimension: 4.00" L x 2.00" W x 1.11" H (101.6mm x 50.8mm x 28.2mm), Mounting Type: Chassis Mount, Voltage - Input: 80 ~ 240 VAC, Type: Open Frame, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Medical, Approval Agency: CB, CE, cTUVus, TUV, Efficiency: 93%, Voltage - Output 1: 15V, Part Status: Active, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 4 kV, Standard Number: 60601-1; 60950-1; 62368-1, Current - Output 1: 9.4 A.